MOMOLAND A LAND OF ADVETURES

Momoland

Zažite nezabudnuteľný pobyt s vynikajúcim ubytovaním, úžasnými výhľadmi a množstvom aktivít v prírode.

Ubytovanie v apartmánoch

Rezort MOMOLAND  je vybavený modernými ubytovacími  zariadeniami a ponúka vám všetko, čo potrebujete pre príjemný pobyt. Vychutnajte si pohodlie a slobodu ako doma.

Apartmány sa nachádzajú v blízkosti hlavnej budovy- STODOLA MOMOLAND . Priamo vedľa apartmánov sa nachádza vonkajší vyhrievaný bazén a súčasťou objektu je prístup k volejbalovému ihrisku,  tenisovému kurtu a vonkajšiemu ohnisku. Naša súkromná pláž KOTVA BY MOMOLAND  s bielym jemným pieskom sa nachádza len 50 metrov od hlavnej budovy. 

Apartmány

Ponúkame ubytovanie v 13 apartmánoch s kapacitou 64 lôžok a 30 prístelok.

K dispozícii sú apartmány zariadené štandardne a nadštandardne. 

  • Každý apartmán je plne vybavený kuchynkou s dvojplatničkou, mikrovlnou rúrou a  chladničkou.
  • V spoločenskej miestnosti sa nachádza  TV s pohodlnou  pohovkou.
  • Každý apartmán má prístup k rýchlemu wifi pripojeniu. 
  • Súčasťou apartmánu je kúpeľna vybavená samostatným wc a sprchou. Zároveň k dispozícii je vykurovacia jednotka.  

Okolie apartmámov

• Stodola Momoland •  Vonkajší vyhrievaný bazén  • Volejbalové ihrisko • Tenisový kurt • Vonkajšie ohnisko • Jazierko 

Dizajnové stany a houseboats

Priamo na pláži s bielymi pieskom je pre vás pripravené zážitkové ubytovanie v podobe dizajnových stanov a houseboats.

Naša súkromná pláž KOTVA BY MOMOLAND je vhodná pre rodiny s deťmi. Priamo na pláži sa nachádza reštaurácia s terasou.

Na pláži sú k dispozícii lehátka a slnečníky. Zároveň ponúkame možnosť vyskúsať rôzne vodné atrakcie, ako sú paddleboardy, pamflet boardy, kajaky.

Dizajnové stany

Ponúkame vám jedinečnú možnosť ubytovania v dizajnových stanoch, ktoré sú štýlové, pohodlné a zaručujú nezabudnuteľný zážitok.

Lokalita priamo na pláži vám umožňuje vychutnať si prírodu a súčasne si užívať komfort a štýl.

Dizajnové stany sú zariadené tematicky : 

Afrika • Orient • Boho • Morský • Poľovnícky 

Vybavenie :

Stan pre 5 osôb

K dispozícii sú 2 miestnosti. Jedna miestnosť s manželskou posteľov a druhá miestnosť s voľne stojacou posteľov a jednou poschodovou posteľou. 

Súčasťou vybavenie je kuchynka s dvojplatničkou, chladnička,  kúpeľňa so sprchou a wc, klimatizácia a prístup k wifi. 

Houseboats

  • K dispozícii je  5 houseboats. Z toho 2 sú luxusné. 

Vychutnajte si luxusný houseboat s drevenou terasou, na ktorej sa nachádza  vírivka. Terasa je vybavená stolom, stoličkami a lehátkami, aby ste si mohli vychutnať pohodlné a relaxačné chvíle. Nechajte sa uniesť atmosférou a vychutnajte si krásne výhľady a príjemné prostredie, ktoré toto ubytovanie poskytuje. 

Houseboat ponúka ubytovanie pre 4 osoby. Nachádzajú sa tu 2 miestnosti. Jedna miestnosť s manželskou posteľou a druhá miestnosť s poschodovou posteľou. Súčasťou vybavenia je kuchyňka s dvojplatničkou, pohodlná sedačka, kúpeľna so sprchou, sociálne zariadenie, klimatizácia a prístup k wifi. 

Luxusná chata

Nedávno zrekonštruovaná luxusná chata, ponúka ubytovanie pre až 20 osôb vo svojich 3 apartmánoch. Je možné ju prenajať buď samostatne pre skupinu alebo ako apartmánové ubytovanie. Táto pôvabná chata sa nachádza len 50 metrov od súkromnej pláže KOTVA BY MOMOLAND.

Chata je ideálna pre rodinné alebo firemné stretnutia a je plne vybavená pre pohodlný pobyt. K dispozícii je aj vonkajší gril, ktorý umožňuje príjemné grilovanie.

V priebehu týždňa je možné využiť vonkajší vyhrievaný bazén, ktorý sa nachádza v blízkosti STODOLY MOMOLAND. Víkendové využitie bazéna závisí od aktuálnej dostupnosti v prípade, že nie je uzatvorený pre súkromné podujatia v areáli.

Táto renovovaná luxusná chata poskytuje všetko, čo potrebujete na nezabudnuteľný a komfortný pobyt pre vás a vašu skupinu.

Výlety v okolí Momoland

Hrad Divín (7 km)

Hrad Divín disponuje nádhernou stredovekou architektúrou, ktorá pripomína bohatú históriu tohto regiónu. Jeho dominantná poloha na kopci ponúka nádherné výhľad na okolitú krajinu ktorej súčasťou je aj priehrada Ružiná. Okrem toho na území hradu nájdete zrúcaniny a pozostatky, ktoré tomuto miestu dodávajú tajomnú atmosféru a fascinujúci historický pôvab.

Halíčsky zámok s parkom (13 km)

 Halíčský zámok a park sú zapísané v zozname národných kultúrnych pamiatok celoslovenského významu. Je známy svojou bohatou barokovou architektúrou a rozľahlým parkom. Zámok  má  múzeum, kde si môžete prezrieť zbierky umeleckých diel a historických artefaktov. Súčasťou zámku je priekopa, baroková fontána, park z 18. storočia s pergolou, rozáriom a alegorickou plastikou. 

Polichno- Timravin náučný chodník (13 km)

Na okruhu 10 km  sa zoznámite so životom a miestami kde žila umelkyňa Božena Slančíková Timrava. Dozviete sa o miestach kde vznikali jej najslávnejšie diela. Navštívite aj studničku podľa ktorej si zvolila svoje umelecké meno.  

 

Budínska skala a Jánošíkova skrýša
(15 km)

Ku skale vedie chodník, ide o nenáročnú turistiku vhodnú aj pre rodiny s deťmi.  Samotná skala je rajom pre skalolezcov a milovníkov boulderingu. Po jej zdolaní vás odmení pohľad na Poľanu. Nájdete tu tiež tajomnú jaskyňu. Miestni ju volajú  Jánošíkova skrýša, miesto úniku zbojníkov. V zime to tu vyzerá ako z rozprávky s ľadovými kvapôčkami. 

Mučínska jaskyňa
(40 km)

Mučínska jaskyňa je 12 metrov dlhá pseudokrasová jaskyňa, ktorá vznikla zo zvetraných zvyškov zuhoľnateného stromu, ktorý kedysi pokryl sopečný popol. Ešte aj dnes v jej útrobách môžete objaviť pozostatky listov a konárov. Mučínska jaskyňa je jedinečná lokalita Geoparku s náučným chodníkom, ľahko dostupná a ideálna pre tých, ktorí vyhľadávajú autentický zážitok v prírode, bez davov turistov.

Kamenný vodopád Šomoška, Hrad Šomoška (50 km)

 Objavte zaujímavý prírodný poklad len kúsok od obce Šiatorská Bukovinka na hraniciach s Maďarskom. Čadičový vodopád vytvoril pri stuhnutí lávy nezvyčajný útvar, ktorý tvoria šesťboké čadičové stĺpy a vystupuje do výšky 9 metrov. Pod ním sa rozprestiera kamenné more. Pohľad na tento prírodný úkaz je podľa návštevníkov považovaný za skutočnú rozprávku, a to aj vďaka kamennému moru a hradu, ktorý sa nachádza v blízkosti.

Synagóga Lučenec
(21 km)

Synagóga v Lučenci je jednou zo štyroch identických synagóg na svete.Ďalšie tri sa nachádzajú v Amsterdame, Bruseli a Tel Avive. Okrem toho, že si môžete vychutnať nádherne zdobený interiér, ktorý spolu s odborným výkladom ponúkajú vyškolení lektori, máte tiež možnosť navštíviť stálu expozíciu židovského kultúrneho dedičstva v meste Lučenec. Priestory synagógy sú často využívané na organizovanie rôznych výstav.

Tajomné sírne oko
(36 km)

Sírne oko, magický prírodný úkaz v Poltárskej pahorkatine. Nachádza sa na okraji malého lesa medzi osadou Prievrana a obcou Nové Hony. Tento prameň, neustále vyviera kalnú tekutinu nahnedlej farby, ktorá nikam neodteká, ale opäť sa znovu stráca do hlbín pôdy. Zaujímavý je najmä neutíchajúci zvuk vyvierajúcej vody a hlavne jej sírny zápach.

Píliansky tunel
(10 km)

V blízkosti obce Píla sa nachádza opustený jednokoľajový tunel s dĺžkou 125 metrov, vedľa novej železnej trate.  Jeho  história siaha až do druhej polovice 19. storočia, keď bol postavený tradičnou rakúskou tunelovacou metódou. Nezvyčajný je fakt, že nemá typické bezpečnostné výklenky a jeho technická precíznosť ho dnes robí turistickým lákadlom.

Cyklotrasy

Objavte cyklistické trasy v okolí Ružinej  na elektrických bicykloch, ktoré si u nás môžete prenajať.  

V okolí Ružinej sa nacháda množstvo cyklotrás s rôznym stupňom obtiažnosti. 

Možete si zvoliť ľahký okruh, ktorý vedie popri vodnej nádrži Ružiná.Cyklochodník budujú dobrovoľníci jeho názov je Príbrežie Ružinej.

Medzi zaujímavé trasy patrí:

  • Mučínska jaskyňa- Rapovce- Lučenec- Ružiná( Látky) (17 km)
  • Ružiná -Látky (26 km)
  • SZ cyklookruh mesta Lučenec (43 km)
  • Novohradská cyklomagistrála : Detva-Podkriváň-Divín-Lučenec (117 km)